День української вишиванки: святкуй стильно і гідно!

ВИШИВАНКИ ПТАХА
17 травня 2018
День української вишиванки!
Українці завжди відзначали виняткову важливість вишиванки для розвитку патріотичності кожного громадянина. Стільки пісень, віршів, наукових та художніх праць присвячено національному одягу України. Проте, не тільки цим українці увіковічнили вишиванку, а й тим, що кожного року в третій четвер травня увесь світ святкує День української вишиванки.
Трішки історії свята

Насправді, День української вишиванки з'явився не так вже й давно. Ідея проведення цього свята спала на думку звичайній студентці факультету історії, політології та міжнародних відносин Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича. У 2006 році Леся Воронюк змогла довести важливість цього свята не тільки своїй країні, а й усьому світу. Треба зазначити, що ініціативу амбітної студентки підтримали не одразу. Через рік після заснування, свято фактично підтримали тільки студенти рідного факультету засновниці. Вже наступного року День вишиванки став доброю традицією всіх українських вузів. Практично до 2010 року це свято залишалося поза увагою чинної влади.В цьому ж році до відзначення та популяризації Дня української вишиванки приєднались кілька великих українських міст, серед яких Львів, Рівне, Запоріжжя та Сімферополь.
З року в рік свято набирало все нових й нових обертів. Студентка Леся навіть не могла уявити, що стане засновницею такого знакового для кожного українця свята.

Свято-рекордсмен, або як українці рекорд установляли
День вишиванки приніс українцям не тільки чудовий привід згадати наше унікальне вбрання, а й новий рекорд Гіннеса. У 2011 році вся Україна та українська діаспора по всьому світі святкувала п'ятирічну річницювідзначення Дня української вишиванки.
На центральній площі Чернівців зібрались всі прихильники вишиванок та українських традицій. На святкуванні були присутні представники реєстру рекордів Гіннеса. Почесна місія зафіксувала новий світовий рекорд – найбільша кількість людей у вишиванках зібраних в одному місці. В серці Чернівців нарахували близько чотирьох тисяч людей у вишиванках.

Цікаві факти пов'язані з Днем вишиванки

З цією знаменною датою пов'язано дуже багато цікавих фактів та ідей. Наприклад, чи знали Ви про те, що у 2011 році чернівецькі швачки пошили величезну вишиванку для головного корпусу Університету ім. Федьковича? Масштаби цієї вишитої сорочки вражають увесь світ. Для створення цієї знакової для міста вишиванки використали полотно розміром 4 на 10 метрів. Екземпляр розшитий унікальними орнаментами всієї України.
А ще в Чернівцях студенти-активісти започаткували дуже зворушливу традицію. На День української вишиванки всім новонародженим у місті немовлятам дарують ексклюзивні вишиванки.
Впевнені, що попереду неймовірна кількість легенд та цікавих фактів,які оточуватимуть це прекрасне свято. Головне те, що День вишиванки крізь час продовжує гуртувати українців і нагадувати нам хто ми та хто наші предки.

Коли День української вишиванки?

День присвячений українській вишиванці повинен бути закарбованим у пам'яті кожного свідомого українця. Часто українці плутають дату відзначення цього свята. Стається це тому, що студенти одного з львівських вишів святкують День вишиванки в день Св. Андрія, 13 грудня. Проте, ця дата так і залишилась в межах цього навчального закладу. Вся Україна відзначає День вишиванки у третій четвер травня. Тобто, День вишиванки 2018 святкуватимемо 17 травня. Отож, українці, не забудьте в цей день вдягнути свої унікальні вишиванки. Ганьба, якщо в шафі у Вас досі нема національної вишитої сорочки. Мерщій вибирати. В цьому ми обіцяємо Вам допомогти. Інтернет-магазин вишиванок "Птаха" береже найкращі традиції вишивки. В нас Ви точно знайдете те, що шукали. Готові до етно-шопінгу?

Яка вишиванка в тренді до Дня вишиванки 2018

Стилісти переконують, що з кожним роком позиції етнічного одягу в системі модних новинок зміцнюються та посилюються. Сьогодні вишиванки активно вдягають не тільки в третій четвер травня, в День вишиванки, а й практично кожного дня.
День вишиванки 2018 стає все ближчим. З наближенням цієї дати практично всі українці перевіряють готовність свого вбрання до виходу в люди. Але що робити, коли вишиванка вже не настільки стильна? Вихід завжди є! Спеціалісти в галузі моди кажуть, що традиційна вишиванка не зупинилась у розвитку. Щороку з'являються нові дизайнерські колекції етнічного одягу українців. Дизайнери пропонують вдягнути на День вишиванки у 2018 році моделі із лляної тканини. Органічні матеріали завжди в моді. Щодо орнаментів, то в цьому сезоні особливо актуальними є геометричні візерунки та квіткові масивні композиції.
Особливо відзначаємо кольори тканин вишиванок для цьогорічного святкування Дня вишиванки. Вибирайте зелені, жовті або рожеві вишиванки. Вишиванки таких кольорів точно запам'ятаються всім.